Географічне розташування

Вилкове — місто, розташоване в українській частині дельти Дунаю, на крайньому південному заході України, в Кілійському районі Одеської області біля кордону Румунії. Місто знаходиться на вторинній (морській) дельті Кілійського рукава Дунаю, де Дунай розділяється на три рукави – на зразок виделки. Це останній населений пункт на узбережжі Дунаю перед його впадінням в Чорне море. Географічні координати: ширина: 45.401; довжина: 29.586.

Клімат помірно континентальний з відносно короткою і теплою зимою та тривалим спекотним літом. Середньомісячна температура найспекотнішого місяця липня становить 23ºС з абсолютним максимумом 39ºС. Середньомісячна температура січня коливається від -1ºС до -5ºС. Річна сума опадів коливається в діапазоні від 300 до 700 мм і в середньому становить близько 400 мм. Місту 2-3 рази на рік можуть загрожувати серйозні повені. При нормі рівня води у Дунаї 155 сантиметрів рівень води може зростати від 178 до 199 см.

Площа міста – близько 460 гектарів. Рік заснування – 1746. Це місто також відоме під назвою «Українська Венеція» завдяки численним каналам, проритим вздовж вулиць.
Найбільшою сферою зайнятості населення є рибальство на Дунаї, озерах дельти та в Чорному морі. Окрім рибальства Вилкове відоме як місце виноградарства та вирощування екологічно чистої полуниці. Ці культури масово вирощуються мешканцями міста на островах дельти Дунаю.

У Вилкове розташована адміністрація Дунайського біосферного заповідника, чия територія охоплює острови дельти вгору та вниз за течією Дунаю, плавні на північ від Дунаю, озера дельти та двокілометрову смугу морської акваторії вздовж узбережжя.
Відстань до обласного центру становить близько 200 км.