Протидія домашньому насиллю

Проблема насильства в родині є досить гострою для України, як і для багатьох інших країн світу. Її небезпечність полягає в тому, що прояви насильства і жорстокості в сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в родині, а й виступають однією з перед умов злочинності в суспільстві загалом. Ця проблема небезпечна ще й тим, що від неї страждають діти. Страждають не лише від насильства стосовно себе, а й, спостерігаючи за насильством у своїй сім’ї, у майбутньому переносять цей негативний досвід у власне життя.

07 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Тепер під домашнім насильством мається на увазі не тільки фізичне, а й психологічне, економічне та інші види насильства.

Раніше в якості суб’єкта Закону виступали тільки подружжя, яке живе разом, і їхні діти, то тепер він поширюється і на постраждалих від колишніх чоловіків/дружин або партнерів, а також на тих людей, які є парою, але разом не проживають.

Тому, законодавством вводиться поняття термінового заборонного припису і обмежувального припису. Це два документа, які ізолюють кривдника від постраждалої особи і її дітей.

Терміновий заборонний припис  виноситься Національною поліцією за заявою жертви домашнього насильства або за власною ініціативою в ситуації, коли є безпосередня загроза життю чи здоров'ю постраждалих осіб. Дія припису - до 10 діб.

Обмежувальний припис стосовно кривдника - встановлений у судовому порядку, захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи.

Це вже судовий припис, направлений також на захист постраждалої особи, і, у порівнянні з поліцейським приписом, діє довше (від 1 місяця до 6 з правом подовження ще до 6 місяців) і перелік заборон/зобов'язань в нього більш широкий.

Якщо ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше правило – НЕ МОВЧАТИ!

Розкажіть друзям, знайомим, сусідам або родичам про такі факти. Попередьте їх про можливу небезпеку та попросіть звернутися до поліції в разі необхідності. Тримайте постійний контакт із довіреною особою, щоб вона знала, чи все у вас гаразд.

Якщо у вас не має можливості розповісти про насильство знайомим, то ви завжди можете звернутися на гарячу лінію 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер) з будь-якого телефону по всій території України. Лінія є безкоштовною, анонімною та конфіденційною. Тут вам порадять, що робити у вашій конкретній ситуації в конкретний момент. Якщо насильство відбувається безпосередньо в момент дзвінка, вас одразу перемкнуть на поліцію.

Також, прийом заяв і повідомлень про вчинення насильства здійснюється  відповідальними працівниками виконавчого комітету Вилківської міської ради за телефонами:

м. Вилкове: Гладкова Ніна Олексіївна – т. 3-26-22; 3-10-52

с. Мирне: Масленікова Валентина Вікторівна- т.3-84-42

с. Десантне:Зелінченко Ганна Станіславівна- т.3-34-42

З метою реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на місцевому рівні, враховуючи вимоги  закону України від 07.12.2017 року № 2229-19 «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та від 08.09.2015 року № 2866 –ІV «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»,  на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 року № 654 «Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально – психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або від насильства за ознакою статі», керуючись ст. 40 закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішенням виконавчого комітету Вилківської міської ради від 15 березня 2019 року № 21 на території Вилківської міської ради при виконавчому комітеті міської ради створено три мобільні бригади соціально – психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, які будуть працювати на території м. Вилкове, с. Мирне, с. Десантне та с. Новомиколаївка.

Телефони для звернення щодо випадків скоєння насильства    04843-4-22-60 ,

Цілодобово          -        098-63-33-776,       102

Начальник відділу праці та соціального

захисту населення                                                                     Ю.М.Галкіна