НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА

Створення нового освітнього простору Нової української школи в 1-х класах

ЗЗСО Вилківської міської ради у 2020/2021 навчальному році

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки України. Головна мета якої – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті.

НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами.

Важливою запорукою ефективного та цікавого освітнього процесу є створення школи, в якій хочеться вчитися, де здійснюється мотивація до навчання та розвитку, панує атмосфера взаємоповаги до учнів та вчителів. Новий освітній простір – чудовий шанс дати волю власній фантазії та створити освітнє середовище своєї мрії, в якому буде зручно і дітям, і вчителям.

Нова українська школа в закладах загальної середньої освіти Вилківської міської ради працює на засадах особистісно-орієнтованої моделі освіти, максимально враховує права дитини, її здібності, потреби та інтереси, цим критеріям повинен відповідати й освітній простір. Окрім класичних варіантів організації навчального простору в класі, використовуються новітні, наприклад, мобільні робочі місця, які легко трансформувати для групової роботи.

До того ж організація освітнього простору навчальних кабінетів потребує широкого використання нових IT-технологій, мультимедійних засобів навчання, оновлення навчального обладнання. Усе це здійснюється через організацію 8 осередків:

• Осередок навчально-пізнавальної діяльності з відповідними меблями.
  • Змінні тематичні осередки, у яких розміщують дошки/фліпчарти/стенди тощо.
  • Осередок для гри, обладнаний настільними іграми, інвентарем для рухливих ігор.
  • Осередок художньо-творчої діяльності з поличками для зберігання приладдя та стендом для змінної виставки дитячих робіт.
  • Куточок живої природи.
  • Осередок відпочинку з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м’яким покриттям.
  • Дитяча класна бібліотечка
  • Осередок учителя, оснащений столом, стільцем, комп’ютером, полицями/ящиками, шафами для зберігання дидактичного матеріалу тощо.

Саме тому, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2018 № 283 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи» у закладах загальної середньої освіти Вилківської міської ради створено мотивуючий простір та креативний дизайн, закуповується cучасне обладнання, створюються умови для безбар’єрного доступу, а також підключено швидкісний Інтернет.

Педагоги наполегливо готуються до щоденних зустрічей зі своїми першокласниками та творчо підходять до реалізації ідей Нової української школи.

Пропонуємо фотоколаж про те, як виглядає Нова українська школа у загальних закладах середньої освіти Вилківської міської ради.

Вилківський ЗЗСО I-III ст. № 1

Вилківський НВК «ЗЗСО І-ІІІ ст. - ліцей»

Десантненський ЗЗСО I-III ст.

Мирнівський ЗЗСО I-III ст.

Новомиколаївський НВК

«ЗЗСО І-ІІ ступенів – дитячий садок»

Приморська ЗОШ І-ІІІ ст.