Історична довідка села Десантне

Село Десантне  засноване в 1779 році. Виникло воно на місці великого маєтку турецького полководця Гали – Абея. Українські поселенці, в тому числі козаки із колишньої  Задунайської січі, відіграли вирішальну роль. Не виключно що в наслідок цього і освячений 832 році храм в селі  має традиційне козацьке присвячення – Покрова Божої Матері. 
Жителі села брали активну участь у Татарбунарському повстанні. У вересні 1924 року захопили владу в селі в свої руки. Після придушення повстання у Галілештах загинуло 18 героїв – повстанців.
На передодні визволення села від фашистських загарбників в липні 1944 року висадилося  11 десантників на чолі з І.В. Бондаренко. 9 героїв загинуло в боях з фашистами. Село звільнено 24.08.1944 року на центральній площі споруджено пам’ятник  в честь загиблих воїнів. У 1945 році , в пам'ять про подвиг десантників , Галілешти  було перейменовано в село Десантне.
На сьогоднішній день в селі функціонує Десантненська загальноосвітня середня школа І – ІІІ ступенів , в якій навчаються 220 учнів, та працює 24 педагоги, 21 технічний працівник. В селі збудовано будинок культури на 300 місць. Працює сільська бібліотека, при будинку культури є народознавча кімната , де можна ознайомитися з багатою національною культурою села. Є в селі дитячий садочок « Сонечко» , працює відділення  зв’язку, а також мережа магазинів з продовольчими та промисловими товарами. Працює амбулаторія загальної практики сімейної медицини, та стаціонарне відділення  для постійного  та тимчасового місця перебування. Після приватизації селянами земельних паїв на території села діють 40 фермерських господарств, 400 товаровиробників, які обробляють свої земельні наділи для ведення домашнього господарства, агрофірма «Рута».

На території села проживає 1520 жителів.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь