Виїзна нарада губернатора Одеської області в місті Вилкове
Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов звернеться до Кабінету міністрів із проханням виділити кошти на ремонт аварійних дамб та шлюзів на Дунаї в Одеській області.
На такі роботи необхідно близько 117 мільйонів гривень. Їх можна залучити з резервного фонду Кабінету міністрів або з природоохоронного фонду Міністерства екології. Як розповів очільник Одеської області під час виїзної наради у місті Вилкове, ремонт гідротехнічних споруд необхідно провести, аби назавжди вирішити проблему затоплення населених пунктів.
«У нас є певна кількість гідротехнічних споруд вздовж Дунаю. Це шлюзи та дамби. Більшість з них знаходяться в аварійному стані. Навіть не просто в аварійному, а в такому, що в будь-який момент з ними щось може статися. Цим спорудам по 70 років! Наслідки від теоретичної надзвичайної ситуації складатимуть мільярди гривень. Я вважаю, що треба припиняти цю нашу національну забаву — рятувати. Краще один раз зробити попереджувальні заходи, відремонтувати ці гідротехнічні споруди. Адже ми говоримо про десятки тисяч людей, які тут мешкають», - підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.
Очільник Одеської області Максим Степанов наголосив, що найближчим часом розрахунки щодо ремонту та реконструкції захисних дамб та шлюзів на Дунаї будуть уточнені. Після цього в Одеській ОДА відбудеться засідання комісії з питань ТЕБ та НС та буде підготовлено офіційне звернення щодо необхідності термінового виділення коштів.
“У цьому році діє відповідна обласна програма, ми заклали 23 мільйона гривень в обласному бюджеті на розчистку рік. Але все, що стосується цих гідротехнічних споруд, — це виключно кошти державного бюджету. Наступного тижня ми проведемо відповідне засідання комісії ТЕБ та НС і подамо відповідні документи”, - підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.
Зазначимо, що протяжність дамб вздовж річки Дунай складає більше 200 кілометрів. Вони захищають від часткового затоплення населені пункти Ренійського, Ізмаїльського та Кілійського районів Одеської області, а також сільськогосподарські угіддя, об’єкти інфраструктури та життєзабезпечення. На теперішній час 10 ділянок дамб і 5 шлюзів, які входять у захисний фронт, є аварійними.