Щодо перенесення робочих днів в грудні 2018 року

Дата: 19.11.2018 08:45

Святкові, вихідні дні, перенесення робочих днів в грудні  2018 року

Враховуючи положення ст. 73 КЗпП у 2018 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводитиметься у святковій день 25 грудня 2018 року – Різдво Христове.

З метою забезпечення раціонального використання робочого часу і створення сприятливих умов для святкування 25 грудня – Різдва Христового та у 2019 році 1 січня — Нового року,   Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження від 11.01.2018 р. № 1-р  «Про перенесення робочих днів у 2018 році».

Документом рекомендовано у 2018 році для працівників підприємств, установ та організацій, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (субота і неділя), перенести робочі дні з: понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня; понеділка 31 грудня на суботу 29 грудня.

В Розпорядженні зазначається, що перенесення робочих днів не спричинить зменшення тривалості робочого часу впродовж року, обсягів виробництва і надходжень податкових та обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів і при цьому сприятиме створенню сприятливих умов для святкування у 2018 році 25 грудня – Різдва Христового та у 2019 році 1 січня – Нового року, а також дасть змогу громадянам заздалегідь планувати час відпочинку.

У разі прийняття власником або уповноваженм ним органом (керівником) підприємства шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа рішення про перенесення робочих днів вихідними будуть: 3 дні23, 24, 25 грудня, 3 дні: 30, 31 грудня 2018 року 1 січня 2019 року.

Таким чином, у грудні загалом буде:

• календарних днів - 31;
  • робочих днів - 20;
  • вихідних та святкових днів – 11.

Напередодні святкових днів 22 грудня,  29 грудня -  робочий день скорочується на одну годину.

Варто зауважити, що розпорядження про перенесення робочих днів носить рекомендаційний характер.

Ст.інспектор ГУ Державної служби

України з питань праці в Одеській області                    І.Б.Сорокін