Святкові, вихідні дні, перенесення робочих днів в квітні 2019 року

Дата: 02.04.2019 10:36

Враховуючи положення ст. 73 КЗпП України у 2019 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводитиметься у святкові дні і дні релігійних свят: 28 квітня – Пасха (Великдень); 1 травня – День праці.

За ст. 67 КЗпП України, якщо святковий або неробочий день співпадає з суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тобто 29 квітня понеділок, буде вихідним.

З метою забезпечення раціонального використання робочого часу і створення сприятливих умов для святкування у 2019 році 1 травня – Дня праці Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження від 10.01.2019 р. №7-р «Про перенесення робочих днів у 2019 році».

Документом рекомендовано у 2019 році для працівників підприємств, установ та організацій, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в суботу та неділю, перенести робочий день з вівторка 30 квітня на суботу 11 травня.

У разі прийняття власником або уповноваженм ним органом (керівником) підприємства шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа рішення про перенесення робочих днів вихідними будуть 5 днів:  27, 28, 29, 30 квітня, 1 травня.

Таким чином, у квітні загалом буде:

• календарних днів - 30;
  • робочих днів - 20;
  • вихідних та святкових днів – 10.

Норма робочого часу:

• при 40-годинному робочому тижні - 167,0;
  • при 36-годинному робочому тижні - 151,2;
  • при 24-годинному робочому тижні - 100,8.

Варто зауважити, що розпорядження про перенесення робочих днів носить рекомендаційний характер.

Ст.інспектор ГУ Держпраці

в Одеській області                                                             І.Б.Сорокін