Організація громадських та інших тимчасових робіт

Дата: 28.05.2019 08:53
Кількість переглядів: 1570

Фото без опису

           Однією з соціальних послуг, яки надають роботодавцям державна служба зайнятості є організаці та проведення громадських робіт.

       Громадськи роботи, що відповідають потребам певної територіальної громади або задовольняють суспільні потреби територіальних громад, організовуються місцевими державними адміністраціями, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад за участю територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, на договірних засадах (п. 1, 2 ст. 31 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI (далі - Закон про зайнятість).

        На виконання Закону про зайнятість постановою Кабінету Міністрів України  від 20.03.2013 р. № 175 затверджено Порядок організації громадських та інших робіт тимчасового характеру (далі - Порядок).

       Ця послуга є фінансово привабливою для роботодавця: до участі в громадських роботах, що організують на підприємстві, в установі, організації (далі - організація), залучаються безробітні, які перебувають на обліку в службі зайнятості, а проведення громадських робіт фінансується за рахунок коштів місцевих бюджетів та коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд).

       Є користь й безробітним - під час громадських робіт вони отримують як оплату за виконання таких робіт, так і допомогу по безробіттю.

Отже, користь і для роботодавця, і для осіб, які залучаються до виконання громадських робіт, є беззаперечною.

       При виникненні потреби виконання певного обсягу робіт, що потребує залучення додаткових працівників, роботодавець подає територіальному органу Державної служби зайнятості інформацію про потребу в робочій силі. Відповідно до заявки роботодавця та з урахуванням його вимог і побажань, територіальний орган здійснює направлення осіб, що перебувають на обліку.

       Особливістю громадських та інших робіт тимчасового характеру є те, що вони виконуються тільки на створених для цього тимчасових робочих місцях. Для таких робіт не можуть бути використані вакантні посади та вільні робочі місця, які вже існують в організації. Вносити зміни до штатного розпису, додавати в нього посаду  для виконання громадських робіт не має потреби.

        До громадських та інших робіт тимчасового характеру не належать роботи, що пов’язані з ризиком для життя, відповідно до Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 р.№ 15.

       Територіальний орган служби зайнятості укладає з роботодавцем договір про організацію громадських робіт. Роботодавець у свою чергу видає наказ про створення тимчасового робочого місця для проведення громадських робіт.

        Відповідно до пунктів 3-5 Порядку до виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру на добровільних засадах залучаються такі категорії осіб: зареєстровані безробітні; особи, які перебувають на обліку в територіальних органах Державної служби зайнятості у районах, містах, районах у містах як такі, що шукають роботу; працівники, які втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення до 50% передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції.

       З особами, які беруть участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, роботодавець  укладає у письмовій формі строковий трудовий договір для працевлаштування на створені тимчасові робочі місця на строк, що сумарно у межах року не може перевищувати 180 календарних днів. На підставі письмового строкового трудового договору та договору про організацію громадських робіт між роботодавцем та територіальним органом служби зайнятості роботодавець видає наказ про прийняття на роботу .

        Одной з особиливостей умов такого строкового трудового договору е надання оплачуваної перерви у виконанні громадських робіт тривалістю не більше 8 годин на місяць, з урахуванням часу на проїзд для відвідування територіальних органів з метою пошуку роботи,  для відвідування роботодавців у разі наявності пропозицій щодо працевлаштування. Оплачуваються такі перерви за рахунок коштів, передбачених для фінансування організації відповідних робіт.

       Особам, з якими укладаються строкові договори на виконання громадських робіт, випробування не встановлюється.

       Після закінчення строку оплачуваних громадських робіт працівника звільняють у зв’язку із закінченням строку трудового договору,  (п. 2 ст. 36 Кодексу законів про працю України ), з виплатою компенсації за невикористані щорічні відпустки та додаткові відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - інваліда з дитинства підгрупи А І групи.

       Роботодавець вносить запис до трудової книжки про роботу за строковим трудовим договором про участь в оплачуваних громадськихроботах (зразок ).

        Зареєстрований безробітний відвідати центр зайнятості протягом 14 робочих днів після закінчення строкового трудового договору на участь у громадських роботах або роботах тимчасового характеру. У противному випадку (при несвоєчасному відвідуванні) реєстрація його як безробітного у центрі зайнятості припиняється

 

Ст. інспектор ГУ Держпраці

в Одеській області                                                            І.Б. Сорокін


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь