A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Вилківська міська рада
Одеська область, Кілійський район

Чи може адміністрація школи без заяви вчителя початкових класів виключити з його тижневого навантаження навчальні години музики, фізичної культури та таке інше та передати їх вчителям-предметникам?

Дата: 19.09.2019 09:00
Кількість переглядів: 31

Чи може адміністрація школи без заяви вчителя початкових класів виключити з його тижневого навантаження навчальні години музики, фізичної культури та таке інше та передати їх вчителям-предметникам? Вчителя прийнято на повне навантаження

 

Ні, не може. І ось чому.

         

          Відповідно до п.1 ст. 25 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13.05.1999 р.№651 педагогічне навантаження вчителя закладу загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування, типу і форми власності – це час, призначений для здійснення освітнього процесу, який включає 18 навчальних годин протягом навчального тижня, що становлять тарифну ставку.

          Розподіл педагогічного навантаження у закладі загальної середньої освіти затверджується його керівником.

          Педагогічне навантаження вчителя закладу загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування, типу і форми власності обсягом менше тарифної ставки, передбаченої частиною першою ст. 25 Закону, встановлюється тільки за його згодою (п.2 ст.25 Закону).

         У такому разі вчителю необхідно написати письмову заяву.

          Відповідно до 4.2.7 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016 -2020 роки Міністерство освіти і науки України зобов’язується  передавати уроки з окремих предметів у початкових класах, в т. ч. уроки іноземної мови, фізичної культури, образотворчого мистецтва, музики, інформатики лише спеціалістам за наявності об'єктивних причин та обов'язкової письмової згоди учителів початкових класів, забезпечуючи при цьому оплату праці відповідно до положень п. 74 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти.

          Інструкціїю про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти

затверджено наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 р.№102, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 травня 1993 року за №56, тобто вона є нормативним актом, який є обов’язковим до виконання.

          Згідно з п. 63 зазначеної Інструкції, навчальне навантаження між  учителями…розподіляється керівником установи за погодженням з профспілковим комітетом залежно від кількості годин, передбачених навчальними планами, при наявності відповідних педагогічних кадрів та інших конкретних умов, що склалися у закладі, з дотриманням при цьому Кодексу законів про працю України.

          У всіх зазначених в п.74 Інструкції  випадках звільнення вчителя початкових класів від проведення занять (мистецтва,  музики  та співів, фізкультури, іноземної та інших мов при їх поглибленому вивченні) оформляється наказом  директора  школи  з  зазначенням  причин  та підстав  звільнення  від  занять  і  робіт,  якими  довантажується вчитель.

          Таким чином, для звільнення вчителя початкових класів від проведення деяких занять (мистецтва, фізкультури та т.і.) повинні існувати об’єктивні причини та підстави такого звільнення, яки зазначаються у відповідному наказі директора школи. При цьому таке звільнення можливе при наявності обовязкової письмової згоди вчителя початкових класів.

 

Ст.інспектор ГУ Держпраці

в Одеській області                                                           І.Б.Сорокін

 

 

 

0973741562

04840-62552

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь