Назустріч роботодавцям, які бажають працювати у правовому полі

Дата: 19.09.2019 09:05

Назустріч роботодавцям, які бажають працювати у правовому полі

30 серпня 2019 року набрала чинності  постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю», якою затверджено:

• Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю;
  • Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю ;
  • Зміни, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України.

Зазначена постанова є черговим кроком Уряду назустріч роботодавцям, що бажають працювати у правовому полі.

Так, зокрема Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю передбачає, що штрафні санкції за порушення законодавства про працю, передбачені статтею 265 КЗпП України, до об’єкта відвідування не застосовуються  у разі виконання ним вимог припису. А саме: усунення виявлених у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування порушень, у т.ч. за несвоєчасну та не у повному обсязі виплату заробітної плати, недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці (що визначалось Постановою №295), оскільки застосування фінансових санкцій у таких випадках призводило до накладення штрафів у розмірі значно більшому, ніж сума, яка потрібна на усунення такого порушення.

Заходи до притягнення роботодавця до відповідальності застосовуються у разі виявленого порушення за використання праці неоформлених працівників, а також до тих роботодавців, які не бажають усувати виявлені порушення;

Вищезазначене свідчить про впровадження нових підходів у роботі Держпраці, зокрема, щодо здійснення превентивних заходів впливу на суб’єктів господарювання, а не караючих, з метою запобігання вчинення порушення законодавства про працю.

Ст.інспектор ГУ Держпраці

в Одеській області                                                           І.Б.Сорокін