Чи може одержати допомогу по тимчасовій непрацездатності працівник, непрацездатність якого настала під час перебування за межами України

Дата: 15.11.2019 08:51
Кількість переглядів: 822

ЗАПИТАННЯ Працівник подав до комісії із соціального страхування документи про тимчасову непрацездатність, яка настала під час його тимчасового перебування за кордоном, лікувальним закладом тієї країни, звичайно, на іноземній мові. Чи має він право на одержання допомоги по тимчасовій непрацездатності за місцем роботи.

ВІДПОВІДЬ Нагадаємо, що право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності згідно ст. 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» мають застраховані громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згоду на обов’язковість якого надано верховною радою України.

       Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий в установленому порядку листок непрацездатності.

      У разі настання у застрахованого громадянина України тимчасової непрацездатності під час його перебування за межами України допомога по тимчасовій непрацездатності призначається комісією із соціального страхування тільки на підставі оформленого належним чином листка непрацездатності.

      Документи,які засвідчують тимчасову непрацездатність громадян України під час їх тимчасового перебування за межами держави, підлягають обміну на листок непрацездатності згідно з рішенням лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу за місцем проживання чи роботи у разі:

  • гострих захворювань і травм;
  • загостренні хронічних захворювань;
  • вагітності та пологів;
  • оперативних втручань при невідкладних станах;
  • лікування згідно з рішенням комісії Міністерства охорони здоров’я України з питань направлення на лікування за кордон.

    Такий обмін документів здійснюється на підставі перекладених на державну мову та нотаріально засвідчених документів, які підтверджують тимчасову втрату працездатності під час перебування за межами України.

     Рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається) в роботодавця.

     Тобто, у згаданому випадку, працівникові необхідно перекласти документ про тимчасову непрацездатність, яка настала під час його перебування за кордоном, на державну мову, нотаріально засвідчити ці документи, подати їх до ЛКК лікувально-профілактичного закладу. Якщо подані до ЛКК ним документи будуть обміняні на листок непрацездатності – подати такий листок до комісії із соціального страхування за місцем роботи.

 

Ст.інспектор ГУ Держпраці

в Одеській області                                                             І.Б.Сорокін  

04840-62552

0973741562

 

Головний спеціаліст Болградського відділення

Управління Виконавчої дирекції ФСС

України в Одеській області                                            О.М.Бальчу

04840-40018


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь