Звернення Кілійського МРС ГУ ДСНС України в Одеській області

Дата: 10.04.2020 09:00

Шановні громадяни!

У зв'язку із масовим спалюванням сухої рослинності в області загострилася ситуація щодо виникнення пожеж в екосистемах. Щоденно рятувальники виїжджають на пожежі на відкритих територіях.

Лише з початку року на території Одещини виникло понад 700 таких пожеж, з яких 48 пожеж в Кілійському районі. Пожежі виникали на територіях: населених пунктів Кілійської РДА – 3, населених пунктів Кілійської ОТГ – 19, населених пунктів Вилківської ОТГ – 26 (відкрита територія – 10, полігон твердих побутових відходів – 6, Дунайський біосферний заповідник НАН України – 2, Вилківське лісництво ДП «Ізмаїльське лісове господарство» – 8).

В екосистемах на загальній площі близько 1500 гектар, з них близько 140 гектар в Кілійському районі.

Основною причиною виникнення таких пожеж є людський фактор - халатність і необережність наших громадян.

Служба порятунку в котре закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі  у природних екосистемах.

У першу чергу, не варто випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

Пам’ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин.

Будьте пильними та уважними до себе та оточуючих Вас людей.

Не дозволяйте своїм близьким та знайомим спалювати суху рослинність.

Якщо ви помітили загорання сухої трави, чагарників, лісових насаджень, або на сміттєзвалищах, негайно телефонуйте за номером 101.

Давайте збережемо наш край від масових пожеж  в екосистемах!

Олег ВАЙДИЧ

начальник Кілійського МРС