Питання- відповідь

Дата: 11.06.2020 15:26

Питання:

Маю трудовий стаж з1987 року ( з урахуванням часу навчання в вузі). Чому в моєму особистому кабінеті зазначено стаж тільки з 2004 року?

Відповідь:

Для користувачів, які є фізичними особами, надаються для перегляду дані персоніфікованого обліку- виписка ОК-5,на електронних формах перегляду даних заробітку та стажу особи. Дані персоніфікованого обліку надаються всім фізичним особам, за яких страхувальниками подано звіти щодо персоніфікації,починаючи з 1998 року (з початку впровадження системи персоніфікованого обліку). Відповідно до ст. 24 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування “№1058-IV від 09.07.2003 зі змінами страховий стаж це період , протягом якого особа підлягає загальнообов”язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними , що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку- на підставі документів та в порядку , визначеному законодавством ,що діяло до набрання чинності цим Законом-01.01.2004.

Для призначення пенсії до загального стажу буде зараховано період роботи до 2004 року згідно трудової книжки,період навчання- згідно диплому про освіту.

Питання:

В яких випадках виплачується грошова допомога у розмірі 10 місячних пенсій при виході на пенсію бюджетним працівникам?

Відповідь:

Грошова допомога в розмірі 10 місячних пенсій виплачуеться при виході на пенсію за віком за такими умовами:

1. на день досягнення пенсійного віку особа яка працювала в установах державної або комунальної власності;

2.займана посада давала право на пенсію за вислугу років  згідно п.е )-ж) Закону про пенсійне забезпечення ( освіта, охорона здоров”я, соціальне забезпечення, спортсмени, артисти);

3. страховий стаж на займаних посадах  складає мінімум 35 років у чоловіків та 30 років у жінок;

4. дана особа не отримувала ніякий інший вид пенсії.

Заступник начальника ВППП №10

управління застосування пенсійного законодавства