СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ДОПОМОЖЕ ОТРИМАТИ ПРОФЕСІЮ

Дата: 16.09.2020 15:23

На поширені питання щодо організації професійного навчанняі безробітних відповідає Тетяна Козюкова - заступник начальника відділу організації профнавчання Одеського обласного центру зайнятості.

У яких випадках безробітні можуть бути направлені на професійне навчання?

Служба зайнятості організує професійне навчання осіб, які звернулися з метою пошуку роботи і отримали статус безробітного, якщо:

• особі неможливо підібрати підходящу роботу через відсутність у неї необхідної професійної кваліфікації;

• особі необхідно змінити кваліфікацію у зв'язку з відсутністю роботи, що відповідає професійним навичкам особи;

• особа втратила здатність виконання роботи за попередньою професією;

• особа шукає роботу вперше і не має професії (спеціальності).

В будь-якому з цих випадків безробітному пропонується пройти навчання за тими робітничими професіями, за якими можливо в подальшому працевлаштуватись.

Як відбувається процедура направлення на навчання?

Якщо безробітний у співпраці зі своїм кар’єрним радником прийняв рішення проходити навчання, йому необхідно:

• відвідати центр зайнятості та подати заяву щодо проходження навчання;

• підписати договір на професійне навчання та отримати направлення на навчання та проживання (у разі потреби);

• прибути до навчального закладу, де буде проходити професійне навчання, у призначений час.

Де безробітні Одеської області можуть пройти навчання?

Основною навчальною базою Одеської обласної служби зайнятості є державний навчальний заклад «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості», в якому можна отримати одну з 32 професій, затребуваних у сферах будівництва, металообробки, легкої промисловості, житлово-комунального господарства, торгівлі, туристичного і готельного бізнесу, сфері послуг та громадського харчування.

З переліком всіх професій, за якими проводиться навчання у ДНЗ «Одеський центр ПТО ДСЗ», та вимогами щодо вступу на навчання можна ознайомитись на сайті закладу освіти: http://profcentre.odessa.ua .

Також, для безробітних може бути організоване стажування безпосередньо на майбутньому робочому місці підприємства, організації чи установи, де планується працевлаштування безробітного.

За чий рахунок здійснюється навчання безробітних?

Профнавчання зареєстрованих безробітних здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Тобто, для зареєстрованого безробітного навчання за направленням служби зайнятості є безкоштовним.

Місце прописки та проживання зареєстрованого безробітного не впливає на можливість направлення його на навчання, оскільки служба зайнятості забезпечує безкоштовне проживання в гуртожитку тих безробітних, які навчаються не за місцем проживання і не мають можливості щоденного проїзду до навчального закладу або до місця проходження виробничої практики.

Крім того, безробітним, які навчаються не за місцем проживання/перебування, компенсуються витрати на проїзд (в тому числі щоденний) до місця навчання і в зворотному напрямку.

Який документ отримують безробітні, які пройшли професійне навчання?

Після успішного завершення повного курсу навчання безробітний отримує документ встановленого зразка:

- свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами первинної професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за робітничими професіями;

- посвідчення після завершення підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення та довідку після завершення стажування.