Безпечні вибори в умовах пандемії

Дата: 13.10.2020 13:46

Як проголосувати безпечно? Правила інфекційної безпеки під час перебування на виборчих дільницях.

Основними шляхами передачі COVID – 19 є повітряно-крапельний та контактний. Під час  тісного контакту з інфікованою особою вірус потрапляє до організму крапельним шляхом, разом з краплями різного розміру. Окрім цього, впродовж певного часу вірус може залишатися на поверхнях предметів, а тому існує ризик зараження внаслідок контакту з поверхнями. Час активності вірусу залежить від матеріалу поверхні, на якій він знаходиться.

Саме тому, під час відвідування виборів в умовах пандемії COVID-19 перш за все необхідно подбати про власну безпеки та дотримуватися основних профілактичних заходів, які передусім передбачають мінімізацію особистих контактів виборців, а також зниження частоти використання ними одних і тих самих предметів.

Детальніше про запобіжні заходи, яких варто дотримуватися виборцям під час перебування на виборчій дільниці:

• обробити руки дезінфікуючими засобами перед входом до приміщення,
  • перебувати на виборчій дільниці у захисних масках,
  • дотримуватися фізичної дистанції з іншими громадянами (не менш ніж 1 м),
  • використовувати власні ручки,
  • відмовитися від рукостискань та інших способів фізичного контакту під час перебування на дільниці,

Окремий формат голосування слід передбачити й для осіб, які перебувають на карантині, а також громадян із підтвердженим захворюванням на COVID-19. Зокрема, голосування може здійснюватися:

• за місцем перебування особи,
  • голосування на звичайних виборчих дільницях після закінчення голосування решти громадян,
  • голосування на спеціальних виборчих дільницях із посиленим рівнем захисту

Правила організації проведення місцевих виборів.

З метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 під час організації та проведення місцевих виборів КНП «Центр громадського здоров`я» ООР рекомендує дотримуватися основних принципів інфекційного контролю, а саме:

1. у приміщеннях дільничних виборчих комісій та приміщеннях для голосування  забезпечити розміщення інформаційних матеріалів щодо захисту від вірусних інфекцій, профілактики інфікування коронавірусом та його поширення;
  2. під час організації прийняття та розгляду документів, встановлення підсумків голосування запобігати значному скупченню людей;
  3. для зниження ризику зараження потенційні кандидати і члени комісій повинні мати необхідні засоби індивідуального захисту, а також дотримуватися соціальної дистанції (не менше 1 м);
  4. у разі скупчення людей у приміщенні для голосування під час проведення голосування рекомендувати виборцям очікувати за межами цього приміщення;
  5. під час організації голосування у приміщенні для голосування та за місцем перебування виборців передбачити використання членами дільничних виборчих комісій індивідуальних засобів захисту;
  6. проводити періодичне провітрювання в приміщенні для голосування;
  7. забезпечити виборчі комісії індивідуальними засобами захисту, антисептичними засобами, засобами термометрії;
  8. забезпечити виборців індивідуальними засобами захисту, антисептичними засобами в приміщеннях для голосування;
  9. під час поширення серед виборців агітаційних матеріалів слід дотримуватися норм соціальної дистанції та за умови наявності засобів захисту від зараження COVID-19 (масок, рукавиць);
  10. рекомендовано передбачити присутність на вході до приміщень виборчих дільниць осіб, які здійснюватимуть термометрію;
  11. виборці з температурою понад 37,5 градусів не повинні голосувати разом із іншими. Організувати голосування осіб з клінічними ознаками захворювання слід здійснювати у спеціальних виборчих кабінках, які обов’язково дезінфікуються після кожного використання.