ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ ПІРОТЕХНІЧНИХ ВИРОБІВ !

Дата: 18.12.2020 12:20

З метою попередження виникнення трагічних випадків під час застосування піротехнічних виробів сектор з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами нагадує елементарні правила безпечного використання петард‚ салютів та феєрверків.

Зокрема:

• купувати піротехнічні вироби необхідно тільки в спеціалізованих торгових місцях і вимагати у реалізаторів сертифікат якості; у жодному разі не купуйте петарди й феєрверки у місцях стихійного продажу;

• перед використанням піротехнічних виробів уважно ознайомтеся з інструкцією і суворо дотримуйтесь вказівок;

• забороняється використовувати вироби, які мають дефекти: зіпсовані, з тріщинами та іншими пошкодженнями корпусу або гніту;

• забороняється запускати петарди, феєрверки, ракети з балконів чи у закритих приміщеннях. Запускати феєрверки слід на відстані не менше 100 метрів від будинків та інших об’єктів;

• при використанні піротехнічних виробів не можна перебувати в нетверезому стані і курити;

• забороняється зберігання піротехнічних виробів біля обігрівачів і опалювальних приладів: батарей, електричних і газових печей;

• не рекомендується носити піротехніку в кишенях та приводити її в дію (підпалювати), тримаючи в руках.

• запалюючи феєрверк, не нахиляйтеся над ним, а постарайтеся відразу ж відійти на безпечну відстань – 30-50 метрів. До будь-якого піротехнічного виробу підходьте мінімум через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще не наближатися ще довше. Якщо салют не спрацював, не підходьте до нього близько 10-ти хвилин, оскільки існує велика вірогідність запізнілого вибуху;

• пильно стежте за дітьми та не дозволяйте їм гратися з піротехнікою;

• піротехніку, яка спрацювала, гасіть, дотримуючись усіх можливих застережних заходів. Загальноприйнятий спосіб утилізації піротехніки такий: залийте її водою на дві години і лише після цього викиньте разом зі звичайним сміттям.

Шановні громадяни!

Будьте обережні при використанні піротехнічних виробів. Пам’ятайте, що тільки при дотриманні цих правил Ви зможете подарувати безпечне свято собі та своїй родині.

Нагадуємо, що за ст. 195-6 КУпАП  (Порядок виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів) передбачене покарання у вигляді штрафу від 35 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією піротехнічних засобів, повторні дії продовж року – караються штрафом від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією піротехнічних засобів.

Порушення вимог ст. 182 КУпАП (Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях)  тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб та громадян – суб'єктів господарської діяльності – від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.