Соціальні послуги для сімей, дітей та молоді в громаді

Дата: 24.12.2020 13:16

«Своєчасна допомога і підтримка кожної сім’ї, дитини є основою для успішної і розвинутої громади»

Відповідно до п.4 ст.34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

до  власних (самоврядних) повноважень  виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать   повноваження по забезпеченню надання соціальних послуг мешканцям громади відповідно до закону.

Рішенням Вилківської міської ради від 29.09.2020 р. № 1501 створений КЗ «Центр надання соціальних послуг» Вилківської міської ради.

Для надання соціальних послуг у Центрі утворені такі структурні підрозділи (відділення):

-відділення соціальних послуг за місцем проживання(надання соціальних послуг догляду вдома);

-відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання;

- відділ соціальної підтримки сімей/осіб, дітей та молоді.

В Центрі вже працюють 25 працівників.

Центр з урахуванням потреб у соціальних послугах, визначених Вилківською міською радою може надавати  такі соціальні послуги:

- догляд вдома;

- догляд стаціонарний;

- соціальна адаптація;

- соціальна інтеграція та реінтеграція;

- екстрене (кризове) втручання;

- консультування;

- соціальний супровід;

- представництво інтересів;

- посередництво (медіація);

- соціальна профілактика;

- натуральна допомога;

- догляд та вихованням дітей в умовах, наближених до сімейних;

- супровід під час інклюзивного навчання;

- інформування;

- інші соціальні послуги.

Враховуючи те, що Вилківська міська рада в десятці громад – переможців, які приймають участь в Проекті Світового банку "Надання соціальних послуг в громаді", що фінансується за рахунок грантових коштів, наданих Україні Урядом Японії через Японський фонд соціального розвитку, і отримали гранти в розмірі 140000 дол. США на реалізацію мікропроектів зі створення/удосконалення соціальних послуг мешканцям громади, працівники Центру вже отримали частину офісного обладнання, для  використання в роботі по наданню соціальних послуг мешканцям Вилківської міської ради.

Начальник відділу праці

та соціального захисту населення                                                   Юлія Галкіна