Я отримала сьогодні квіти

Дата: 16.01.2021 09:21

Кожна шоста жінка в Україні пережила принаймні одну з форм насильства протягом останніх 12 місяців. Про це свідчать дані ООН. По всьому світу ситуація з карантином лише поглибила проблему. За даними Національної гарячої лінії з питань запобігання торгівлі людьми, запобігання насильству та захисту прав дітей, роботу якої забезпечує ГО "Ла-Страда Україна", кількість звернень за період карантину збільшилася щонайменше вдвічі. На час карантину, у зв'язку з пандемією коронавірусу, багатьом людям рекомендують працювати з дому, щоб уникати натовпу. Коли робоче життя переноситься у домівки, обмежувальні заходи, пов'язані з карантином, можуть впливати на становище жінок. Чимало жертв насильства сподіваються, що їхні кривдники виправляться, однак психологи радять на це не сподіватися. «Пробачати це не варто, по тій простій причині, що є циклічне коло, по якому повторюється поведінка насильника і жертви. Спершу є точка кипіння, тобто акт насильства, потім насильник відчуває наче свою провину, він вибачається. Як правило, це дуже романтично, емоційно, він може стати на коліна, купити квіти чи зробити якийсь дорогий подарунок. Потім знову відбувається накипання недомовок, і знову відбувається акт насильства».

Сподіваємося, що наші поради вам допоможуть зберегти фізичне і психологічне здоров'я.

Начальник відділу праці та

соціального захисту населення                                                          Юлія Галкіна