ЯКІ ПЕРЕВАГИ МАЄ ЛЕГАЛЬНЕ ПРЦЕВЛАШТУВАННЯ

Дата: 18.08.2021 16:55
Кількість переглядів: 411

Фото без опису

Легальна праця – визнана та дозволена законом, який чітко окреслює обов’язки та права учасників трудових відносин, а також гарантує, що держава буде дбати про їх виконання кожною стороною: і роботодавцем, і працівником.

Для працівників держава гарантує, що в разі офіційного працевлаштування, окрім запису в трудовій книжці, людина, яка працює, матиме:

- чітко визначені і закріплені трудовим договором умови праці (місце роботи, режим роботи, посадові обов’язки, заробітна плата);

- виплату заробітної плати двічі на місяць, у розмірі не менше ніж мінімально встановлений законодавством;

- можливість навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації за рахунок роботодавця;

- страховий стаж для отримання допомоги на випадок безробіття, пенсії;

- право на оплачувані відпустки: щорічну (не менше 24 календарних днів), соціальні та додаткові відпустки, передбачені КЗпП України;

- право на оплату листка непрацездатності в разі хвороби;

- соціальні послуги і виплати в разі нещасного випадку на роботі та професійного захворювання;

- захист від незаконного звільнення, переведення на іншу посаду, зміну умов праці (без попередження та згоди працівника);

- вихідну допомогу в разі звільнення за ініціативою роботодавця;

- цілої низки інших прав і соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством.

Чимало роботодавців будують свій бізнес на максимальному використанні нелегальної праці. Пояснення дуже просте - надто дорого платити податки і виконувати трудові зобов’язання. Настільки дорого, що з працівниками забувають розрахуватися або виплачують лише частину обіцяної зарплати, або пропонують забути про оплачувані відпустки і «лікарняні» та інші соціальні гарантії.

На перший погляд ухилення роботодавця від офіційного працевлаштування і сплати ЄСВ за своїх працівників не виглядає катастрофою. «Головне, щоб гроші платив за роботу,» – міркують більшість нелегалів, забуваючи про те, що сплата ЄСВ забезпечує їх страховими виплатами на випадок безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасних випадків на виробництві, врешті, під час виходу на пенсію.

Запровадження карантинних заходів показало, що переваги офіційного працевлаштування вже не видаються пережитком минулого.

Для остаточного подолання стереотипів варто зазначити, що кожен, хто підтримує цивілізовані трудові відносини, має можливість звернутися до служби зайнятості по безоплатну допомогу: роботодавець - в розв’язанні кадрових питань (підбору персоналу, компенсації ЄСВ), а працівник - по допомогу в пошуку нової роботи і отримання матеріальних виплат на період безробіття.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь