Зустріч з платниками эдиного податку І-ІV груп у Вилківській міській раді

Дата: 28.01.2022 15:38

28.01.2022 року пройшов семінар з платниками единого податку І-ІV груп в Вилківській міській раді під головуванням начальника Одеської ДПІ ГУ ДПС в Одеській області - Гудзь Олексія Олексійовича   за участю    державних інспекторів Одеської ДПІ ГУ ДПС в Одеській області   з таких питань:

- переваг використання електронного кабінету платника;

-  реєстрації реєстраторів розрахункових операцій (далі РРО) та програмні реєстратори розрахункових операцій  (далі ПРРО)

- одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Зокрема, щодо використання електронного кабінету інспектори повідомили, що електронні сервіси ДПС мають низку переваг: зручність, надійність та захищеність, економія робочого часу платників податків і коштів на придбання бланків звітних документів, економія часу на уникненні черг під час подання звітності, підтвердження доставки звітності (податковий орган висилає квитанцію про отримання податкової звітності), гарантія автоматичної перевірки звітності на наявність арифметичних помилок та описок.  Більш широкий спектр послуг громадяни можуть отримати у приватній частині Електронного кабінету (особистий кабінет) – перегляд персоніфікованого податкового календаря, облікових даних платника, листування з органами ДПС, подання заяв, запитів для отримання інформації тощо.

Робота у приватній частині здійснюється з використанням електронного цифрового підпису, що сертифікований у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, зокрема, безкоштовно в АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДПС.

Стосовно РРО/ПРРО повідомила, що фізичні-особи підприємці  платники единого податку ІІ-ІV груп згідно з вимогами Податкового кодексу  з 01 січня 2022 року зобов’язані застосовувати  РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсяги.

Платників цікавило питання щодо реєстрації ПРРО. Реєстрація ПРРО здійснюється  на підставі Заяви про реєстрації ПРРО за формою №1-ПРРО (J/F1316604), що подається в електронній формі за основним місцем господарювання, як платника податків через Електронний кабінет. Про реєстрацію ПРРО суб’єкту господарювання направляється інформація у другій квитанції із зазначенням присвоєного під час реєстрації фіскального номера ПРРО. З інформацією щодо роз’яснень ПРРО можуть ознайомитись на сайте: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/