Інформаційне повідомлення з питань декларування доходів громадян-одноосібників

Дата: 14.02.2022 13:38

Головне управління ДПС в Одеській області  за підсумками кампанії декларування доходів громадян, отриманих в 2021р,  яка проводиться згідно діючого податкового законодавства та на виконання наказу ДПС України від  04.01.2022р. № 1 «Про проведення компанії декларування доходів громадян, отриманих у 2021р.», повідомляє наступне.

Відповідно до ст.164.1 Податкового Кодексу України від 23.12.2010р. №2856-VI(ПК) оподатковуваний дохід – будь-який дохід, якій підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений) на користь платника податку протягом звітного року.

Отже, сільгосппродукція, вирощена платником податку, на якого не поширюється  чинність пп.165.1.24 ПК, тобто, продукція вирощена на землях (більше ніж 2,0 га), наданих для товарного виробництва, яка в подальшому реалізована або використана ним на власні потреби, є доходом такого платника податку, одержаним у не грошовій формі. У такому випадку платник податку повинен за наслідками року подати  декларацію до податкового органу, в якій зазначити суму доходу (ст. 179.1 ПК)

Земельні ділянки, одержані громадянами внаслідок розпаювання колективного сільського господарського підприємства, надаються для сільгосптоваровиробництва, та доходи, отримані від вирощування сільгосппродукції на цих земельних ділянках, оподатковуються на загальних підставах за ставкою 18%

Згідно пп.49.18.4 ПК термін подання декларації для платників податку на доходи фізичних осіб – до 01.05.2022 року.

Неподання або несвоєчасне подання платником податків податкової декларації тягне за собою накладання штрафу в розмірі 340 грн. (ст.120.1 ПК)  та згідно ч.1 ст.164-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення - накладання штрафу від 3 до 5 не оподаткованих мінімумів.