Головне управління ДПС в Одеській області інформує

Дата: 14.09.2022 09:24

Вiдповiдно до п.п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу Украiни №2755-VI 02.12.2010 (Далi-Кодексу), нарахування податкiв на майно фiзичним особам проводиться контролюючими органами, які надсилають платнику податку у порядку, визначеному ст. 42 Кодексу, податкове повiдомлення-рiшення про внесения податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 Кодексу.

Платники земельного податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за мiсцем знаходження земельних дiлянок для проведения зырки даних щодо:

• розмiру площ та кiлькостi земельних ділянок, що перебувають у власностi та/або користуваннi платника податку;
  • права на користування пільгою зі сплати податку з урахуванням положень пунктiв 281.4 та 281.5 Кодексу;
  • розміру ставки земельного податку;
  • нарахованої суми плати за землю.

Платники податоку на нерухоме майно, вiдмiнне вiд земельної дiлянки відповідно до п.п. 266.7.3. п. 266,7 ст. 266 Кодексу, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведения звірки даних щодо:

• об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числi їx часток, що перебувають у власності платника податку;
  • розмiру загальної площi об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомостi, що перебувають у власностi платника податку;
  • права на користування пiльгою iз сплати податку;
  • розміру ставки податку;
  • нарахованої суми податку.

Платники транспортного податку вiдповiдно до п.п. 267.6.10 п. 267.6 ст. 267 Кодексу, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою (мiсцем реєстрації) для проведения звірки даних щодо:

• об'єктів оподаткування, що перебувають у власностi платника податку;
  • розмiру ставки податку;
  • нарахованої суми податку.

У разi виявлення розбiжностей мiж·даними контролюючих органiв та даними, пiдтвердженими платником на пiдставi оригiналiв вiдповiдних документiв, зокрема документiв на право власностi (платники земельного податку документів на право користування пiльгою, а такожу разi змiни розмiру ставки) контролюючий орган проводить перерахунок суми податку i надсилає (вручає) платнику податку нове податкове повiдомлення-рiшення. Попереднє податкове повiдомлення-рiшення вважається скасовавим (відкликаним).