Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
В Україні з 25 листопада до 10 грудня традиційно проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.
Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують у цей період свої зусилля заради спільної мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства та створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства. З метою привернення уваги суб’єктів пробації Кілійської та Вилківської громад до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав людини підоблікові районного відділу з питань пробації прийняли участь у семінарі та засіданні «круглого столу» на тему «Насильству – ні!», проведеному на базі місцевого бюро правової допомоги. Організаторами цього інформаційно-просвітницького заходу стали Ізмаїльський районний відділ №2 філії державної установи «Центр пробації» в Одеській області та відділ Кілійського бюро правової допомоги Ізмаїльського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Присутні обговорили такі нагальні питання, як подолання та попередження насилля в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок, підвищення рівня обізнаності населення щодо можливості отримати допомогу. Учасники засідання погодились з тим, що ця проблема, яка актуалізувалася ще 8 років тому з початком агресії російської федерації у 2014 році, а з повномасштабною війною рф проти України особливо загострилася. Найважливішу роль у попередженні різних проявів насильства відіграє інформаційно-просвітницька та консультаційна робота. У цьому сенсі ефективному вирішенню проблеми запобігання насильства має стати злагоджена взаємодія всіх відповідних служб з одного боку і самого суспільства – з іншого, тому всі разом мають працювати у цьому напрямі, бо це - спільна справа всіх.
На завершення заходу суб’єкти пробації отримали роздаткові матеріали «Ні насильству!», «Я маю право», «Правова допомога» та контакти служб й організацій, до яких можна звернутися по допомогу в разі вчинення насильства.