Держпродспоживслужба в Одеській області інформує

Дата: 13.12.2022 11:50
Кількість переглядів: 241

Фото без опису

Епізоотична ситуація з африканської чуми свиней в країнах Європейського Союзу, у тому числі в Україні залишається напруженою. За офіційними повідомленнями, лише у грудні 2022 року в Республіці Польща та Чеській Республіці зареєстровано ряд випадків захворювання на африканську чуму свиней. В Україні останній спалах захворювання

зареєстровано 05.12.2022 у ДП ДГ «Реконструкція» (Миколаївська області,

Баштанський район, с. Лепетиха).

Нагадуємо, що на АЧС хворіють тільки домашні і дикі свині, незалежно від породи, віку і статі. На даний  час  ефективної вакцини, методів і засобів лікування АЧС не існує.

Клінічні ознаки: Незначне підвищення температури тіла протягом 48 годин перед проявом клінічних ознак. Більшість хворих тварин, в цей період, виглядають абсолютно здоровими і не відмовляються від корму, захворювання проявляється, коли температура приходить  до норми: ознаки слабкості (хитка хода, відмова від корму, спрага), тварини збиваються в групи, лежать, зарившись у підстилку. Смертність при АЧС становить - майже 100% .Якщо Ви помітили відхилення в поведінці тварини або схожі клінічні ознаки, негайно повідомте ветеринарного лікаря! Зараження свиней: шляхом безпосереднього контакту (від свині - до свині); опосередковано, коли перенесення збудника від хворої до здорової тварини відбувається через посередника, в ролі якого найчастіше виступає людина, випадково забруднені виділеннями хворої тварини (трупа), з подальшим контактом зі свинями, а також, через предмети догляду, інвентар, взуття та одяг, транспортні засоби та корми, в тому числі і харчові відходи, а також, бродячими тваринами.

Як запобігти проникненню вірусу АЧС в господарство:

Утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи вигулу, щоб уникнути контактів з іншими тваринами.

Обслуговування тварин проводити тільки у змінному спецодязі, використовуючи окремі інвентар та предмети догляду.

Не допускати сторонніх осіб в тваринницькі приміщення і на територію господарства.

Не купувати тварин і свинину без ветеринарного огляду.

Перед забійний огляд тварин, оброблення та переробка туш повинна проводиться під контролем ветеринарного лікаря. Забій і переробка хворих свиней заборонена.

Проварювати харчові відходи перед згодовуванням свиням.

Не будьте байдужими - виявивши труп дикого кабана або домашньої свині повідомте ветеринарного фахівця.

Заступник начальника Кілійського відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області  Наталія МУНТЯН


« повернутися

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь