Держпродспоживслужба в Одеській області інформує

Дата: 13.12.2022 11:50

Епізоотична ситуація з африканської чуми свиней в країнах Європейського Союзу, у тому числі в Україні залишається напруженою. За офіційними повідомленнями, лише у грудні 2022 року в Республіці Польща та Чеській Республіці зареєстровано ряд випадків захворювання на африканську чуму свиней. В Україні останній спалах захворювання

зареєстровано 05.12.2022 у ДП ДГ «Реконструкція» (Миколаївська області,

Баштанський район, с. Лепетиха).

Нагадуємо, що на АЧС хворіють тільки домашні і дикі свині, незалежно від породи, віку і статі. На даний  час  ефективної вакцини, методів і засобів лікування АЧС не існує.

Клінічні ознаки: Незначне підвищення температури тіла протягом 48 годин перед проявом клінічних ознак. Більшість хворих тварин, в цей період, виглядають абсолютно здоровими і не відмовляються від корму, захворювання проявляється, коли температура приходить  до норми: ознаки слабкості (хитка хода, відмова від корму, спрага), тварини збиваються в групи, лежать, зарившись у підстилку. Смертність при АЧС становить - майже 100% .Якщо Ви помітили відхилення в поведінці тварини або схожі клінічні ознаки, негайно повідомте ветеринарного лікаря! Зараження свиней: шляхом безпосереднього контакту (від свині - до свині); опосередковано, коли перенесення збудника від хворої до здорової тварини відбувається через посередника, в ролі якого найчастіше виступає людина, випадково забруднені виділеннями хворої тварини (трупа), з подальшим контактом зі свинями, а також, через предмети догляду, інвентар, взуття та одяг, транспортні засоби та корми, в тому числі і харчові відходи, а також, бродячими тваринами.

Як запобігти проникненню вірусу АЧС в господарство:

Утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи вигулу, щоб уникнути контактів з іншими тваринами.

Обслуговування тварин проводити тільки у змінному спецодязі, використовуючи окремі інвентар та предмети догляду.

Не допускати сторонніх осіб в тваринницькі приміщення і на територію господарства.

Не купувати тварин і свинину без ветеринарного огляду.

Перед забійний огляд тварин, оброблення та переробка туш повинна проводиться під контролем ветеринарного лікаря. Забій і переробка хворих свиней заборонена.

Проварювати харчові відходи перед згодовуванням свиням.

Не будьте байдужими - виявивши труп дикого кабана або домашньої свині повідомте ветеринарного фахівця.

Заступник начальника Кілійського відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області  Наталія МУНТЯН