ЗАПРОШУЄМО ОТРИМАТИ ВАУЧЕР НА НАВЧАННЯ!

Дата: 27.02.2023 14:31
Кількість переглядів: 183

Фото без опису

Закон України «Про зайнятість населення» (ст.30) передбачає ПРАВО на одноразове отримання ваучера на навчання в закладах освіти, зокрема в ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти ДСЗ», наступними категоріями осіб:

  1. віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років, до досягнення встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку;

  2. звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”;

  3. звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення»

  4. внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи;

  5. особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення (згідно із Законом України “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей”);

  6. з інвалідністю, за відсутності підходящої роботи;

  7. які у період дії воєнного стану в Україні або окремих її територіях під час служби, трудової та іншої діяльності, проживання на відповідній території отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій та у період здійснення воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, у разі наявності відповідних рекомендацій в індивідуальному реабілітаційному плані, незалежно від встановлення їм інвалідності.

Вартість ваучера згідно з Законом встановлюється у межах вартості навчання, але не може перевищувати 10-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом (тобто станом на 01.01.2023 - до 26840,00 грн.).

Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, виходячи з його фінансових можливостей.

 

Отримати ваучер можна в Кілійському віддлі Ізмаїльської філії Одеського обласного центру зайнятості у містах Кілії та Вилковому.

 

Рішення про видачу ваучера приймається протягом восьми днів з моменту подання особою необхідних документів:

-  заяви,

паспорту,

трудової книжки (для працюючих - копії, завіреної належним чином),

документу про професійно-технічну або вищу освіту;

-  реєстраційного номеру облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від його прийняття), з яких у присутності особи знімаються копії, що засвідчуються її підписом.

Після отримання ваучера особа має право звернутися до обраного навчального закладу для укладання договору на навчання (зарахування до навчального закладу здійснюється на загальних підставах).

Період використання ваучера для укладання з навчальним з навчальним закладом договору про навчання становить 90 днів.

 

Таким чином, громадяни окремих категорій мають можливість пройти перенавчання за рахунок ваучеру, який видається державною службою зайнятості за професіями згідно переліку, затвердженому наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України  № 1716 від 07.09.2020, в навчальних закладах, які мають відповідні ліцензії.

 

З 70 професій зазначеного переліку за 12 професіями  навчання на підставі ваучера можливе в Одеському центрі професійно-технічної освіти, а саме:

- електрогазозварник,

- кондитер,

- кухар,

- робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків,

- кравець,

- лицювальник-плиточник,

- оператор верстатів з програмним керуванням,

- слюсар-ремонтник,

- слюсар-сантехнік,

- фрезерувальник,

- токар,

- швачка.

 

Якщо вас зацікавила інформація щодо можливості отримати ваучер на навчання, звертайтеся до Кілійського відділу Ізмаїльської філії Одеського обласного центру зайнятості.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь