Як підтримувати щодня тих, хто поруч

Дата: 04.07.2023 13:59

Підтримуйте інших, щоб їм було комфортно поруч з вами. Ваш тон і навіть постава, манера спілкування впливають на те, як люди бачать вас і що відчувають – чи довіряють вам, чи виконують ваші поради, чи поводяться спокійно, чи відкриті до підтримки.

Навіть з людьми, які проявляють агресію, можна спілкуватися більш ефективно (та потенційно зменшити емоційну напругу), якщо звертатися до них ввічливо.

Що варто робити, а чого – уникати?

• Тримайте відкриту, розслаблену поставу: не схрещуйте руки на грудях, не стійте далеко від людини.

• Підтримуйте зоровий контакт, однак не дивіться на людину занадто довго та пильно.

• Не відволікайтеся на телефон.

• Чітко представляйтеся.

• Підтримуйте спокійний та м’який тон голосу, розмовляйте не надто голосно та швидко.

• Переконайтесь, що співрозмовник почувається комфортно, спілкуючись з вами.

• Уважно слухайте людину – це чи не найважливіша підтримка під час комунікації.