Пробація в дії. Пробація та безоплатна правова допомога — співпраця заради інтересів засуджених.

Дата: 14.09.2023 12:05

В багатьох випадках до скоєння злочину підштовхують складні життєві обставини, які, як правило, можливо вирішити, будучи освіченим у правовому полі. Підвищення правової обізнаності осіб, які перебувають на обліку в установах пробації, є важливим чинником запобігання випадків повторного скоєння злочинів та правопорушень. У зв’язку з цим,13.09.2023 року працівниками Ізмаїльського районного відділу №2 з питань пробації спільно з представниками місцевого бюро правової допомоги організовано консультування осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. В ході зустрічі  головний спеціаліст (юрист)  відділу Кілійського бюро правової допомоги Ізмаїльського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Вячеслав Коваленко роз`яснив присутнім, що засуджені особи, що перебувають на обліку в службі пробації, які потребують представництва своїх інтересів у суді, однак не мають достатніх фінансових можливостей для здійснення цього представництва, можуть звернутися до місцевого бюро та отримати допомогу кваліфікованого юриста, оскільки дані послуги оплачуватиме держава. Серед запитань, відповіді на які бажали отримати суб’єкти пробації, є як загальні, що безпосередньо пов’язані із війною, так і конкретні питання про порядок погашення судимості, відновлення документів, та інші. Також клієнтам пробації було роз’яснено законні шляхи вирішення різноманітних життєвих проблем та надано правові консультації з таких актуальних питань, як можливості продажу своєї земельної ділянки чи оформлення її у спадок в умовах війни; пенсійного та соціального забезпечення, особливостей сплати за комунальні послуги, а саме за спожиту електроенергію під час дії воєнного стану.  На прохання присутніх правозахисник зробив огляд новин в законодавстві, пов’язаних з умовами мобілізації під час дії воєнного стану в Україні.

З метою розширення доступу  засуджених до безоплатної правової допомоги Ізмаїльському районному відділу №2 з питань пробації  було  передано відповідні інформаційні матеріали для розміщення на інформаційному стенді відділу, підобліковим клієнтам пробації були вручені інформаційні буклети для того, щоб вони знали, діяли та мали змогу захищати свої права.