Кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2023 року

Дата: 18.01.2024 16:26
Кількість переглядів: 79

Головне управління ДПС в Одеській області нагадує, що з початку 2024 року триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2023 року.

Подавати декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік та сплачувати відповідні податки і збори – конституційний обов’язок громадян та їх особиста підтримка держави, її фінансової безпеки та обороноздатності.

Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:

- доходів не від податкових агентів. До таких доходів належать, наприклад – доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; доходи від успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, тощо;

- доходів від продажу нерухомого майна відповідно до п. 172.2  ст. 172; від продажу або обміну рухомого майна відповідно до п. 173.1, п. 173.2 ст. 173;

- доходів від податкових агентів, наприклад – при отриманні інвестиційних доходів;

- при отриманні іноземного доходу;

- та в інших випадках, передбачених Податковим кодексом.

Декларація подається за місцем своєї податкової адреси на вибір платника податків особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку. Подати декларацію в електронній формі можна, скориставшись приватною частиною Електронного кабінету. У режимі «ЕК для громадян» електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи» дозволяє сформувати декларацію та подати її до контролюючого органу з копіями первинних документів, у т. ч. для використання права на податкову знижку.

Для громадян, у яких виникає обов’язок щодо подання податкової декларації граничний термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний (податковий) 2023 рік – 30 квітня 2024 року (включно), фізичні особи, у яких є право на податкову знижку – 31 грудня 2024 року (включно).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь