Пробація в дії. Робота з неповнолітніми правопорушниками.

Дата: 01.05.2024 16:30
Кількість переглядів: 47

Фото без опису

   Діти у конфлікті із законом – особлива категорія суб’єктів пробації. Враховуючи психологічні особливості неповнолітніх, їхні різного роду проблеми та потреби, а також важливість комплексної їх підтримки на етапі становлення у житті, органи пробації тісно співпрацюють із службами у справах дітей, центрами надання соціальних послуг, підрозділами правоохоронних органів, волонтерами. Значну увагу працівники органів пробації та служби у справах дітей приділяють профілактиці злочинності серед дітей соціально незахищених категорій, проводять рейди неблагополучних родин, організовують різноманітні правові та пізнавальні заходи для підоблікових неповнолітніх правопорушників.

       На теперішній час на обліку в Ізмаїльському районному відділі №2 з питань пробації перебуває одна неповнолітня особа, постійно проводиться профілактична робота як з нею, так і з її батьками. Так, з метою попередження кримінальної протиправності у молодіжному середовищі Ізмаїльським районним відділом № 2 філії Державної установи “Центр пробації” в Одеській області та сектором ювенальної превенції Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області 19.04.2024 року було здійснено  спільну перевірку умов проживання та виховання дитини, яка потрапила у конфлікт з законом, засудженої до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі. За результатами моніторингу складено акт обстеження житлово-побутових умов сім`ї, проведено профілактичну бесіду з неповнолітнім суб’єктом пробації, її матір’ю та вітчимом щодо виховання дитини та виконання батьківських обов’язків з дотриманням прав і гарантій неповнолітньої, створення   безпечних  умов для  проживання  дітей   з  урахуванням   їх  особистісних  потреб, недопущення у майбутньому скоєння правопорушень. Слід зазначити, що під час іспитового строку за результатами складеної оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення та її моніторингу, з метою виконання заходів Індивідуального плану неповнолітній суб’єкт пробації та її родина поставлені на облік КУ «Центр надання соціальної допомоги» Кілійської міської ради, де протягом іспитового строку отримують психологічну та соціальну допомогу у вигляді консультацій, тренінгів, практичних занять з урахуванням інтересів та потреб неповнолітньої засудженої особи та її матері як її законного представника.  

      Сьогодні пробація – це не тільки контролюючий орган. Це служба, яка спільно із партнерськими організаціями та волонтерами пробації працює над дієвою мотивацією для зміни мислення підлітка, який став на хибний життєвий шлях.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь