ЯК ПІДТРИМУВАТИ СЕБЕ В РЕСУРСНОМУ СТАНІ?

Дата: 09.07.2024 15:05
Кількість переглядів: 42

Фото без опису

— Продовжуйте дбати про свої потреби

 

  Коли ви відчуваєте більше енергії, може з’явитися бажання знову повернутися до звичного режиму. Однак не поспішайте, виділіть час на достатнє відновлення. Важливо, щоб ваш спосіб життя враховував справи та активності, спрямовані на задоволення ваших потреб — фізичних та емоційних.

  Часом вам може бути складно навчитися зважати на свої потреби, однак пам’ятайте, що це — навичка, яку можна опанувати.

— Фізична активність

 

  Рух важливий не тільки для фізичного, а й для ментального здоровʼя. Регулярна фізична активність зменшує симптоми депресії та тривожності, покращує когнітивні здібності та загальне самопочуття.

Інтенсивність фізичних навантажень протягом дня залежить від віку, рівня фізичної підготовки та загального стану здоров’я. Обирайте ті фізичні активності, які вам до вподоби. Це може бути прогулянка, танці, йога, розтяжка чи силові вправи в спортзалі. Спробуйте різні види спорту, щоб знайти те, що приносить вам задоволення.

— Розвивайте емоційну компетентність

 

  Емоційна компетенція — це навичка, яка дозволяє розуміти, регулювати свої емоції, висловлювати їх та ефективно взаємодіяти з емоціями інших людей. Стратегій для покращення емоційної компетентності є безліч.

— Уникайте перфекціонізму

 

  Перфекціонізм — прагнення до ідеалу — здається корисною характеристикою, однак він забирає багато енергії та є однією з причин емоційного вигорання.     Перфекціонізм проявляється по-різному. Наприклад, ви ставите перед собою нереалістичні цілі та очікуєте від себе постійної високої продуктивності. Або ж ваше прагнення зробити все ідеально супроводжується постійним відчуттям тривоги.

  Пам’ятайте, що прагнення ідеального є корисним допоки воно не починає негативно впливати на якість життя. Плекайте гнучкість та прийміть те, що важливо робити справи достатньо добре, а не ідеально.

— Дбайте про якість стосунків з іншими

 

  Для підтримки ресурсного стану важливо мати достатньо добрі стосунки з оточенням. Це не означає, що вам потрібно замовчувати непорозуміння або намагатися всім подобатися. Достатньо добрі стосунки — це ті, у яких вас поважають, а ваші потреби вважають важливими.

  Уникайте спілкування з людьми, які негативно впливають на ваш емоційний стан. Також зважайте на якість стосунків на роботі, адже вони також впливають на рівень напруги, мотивації та задоволення.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь