ЯК КОМПАНІЇ ПІДГОТУВАТИСЯ ДО СПІВПРАЦІ З ВЕТЕРАНАМИ
-
Перш ніж наймати людей із досвідом військової служби або декларувати себе як компанію відкриту для співпраці з ветеранами, бажано провести деякі зміни в корпоративній культурі та робочому середовищі.
-
Адаптуйте корпоративну культуру та політику під потреби ветеранів. Керівникам компанії варто підготувати документ, який узгодить ваше бачення співпраці з ветеранами. Запропонуйте конкретні рішення та активності з урахуванням можливих переваг від таких змін та бюджету.
-
Підготуйте команду до змін. Поясніть працівникам, що відбувається і до яких змін це призведе. Варто відкрито повідомити про ваше рішення працевлаштовувати ветеранів та реінтегрувати колег, які повернуться на робочі місця зі служби. Ви можете провести спільну зустріч для відвертого обговорення побоювань та упереджень працівників. А також дати можливість внести свої пропозиції та побажання.
-
Організуйте навчання щодо особливостей взаємодії з людьми, які мають бойовий досвід. У багатьох є родичі або близькі, які проходять службу в Силах оборони. Однак чимало людей відчувають збентеження під час взаємодії з ветеранами, або ж не знають, як побудувати комунікацію. Навчання у форматі вебінарів або освітнього курсу має дати відповіді на такі запитання:
-
Як варто, а як не варто говорити з ветеранами? Які питання їм можна ставити, а які — ні? Які теми не варто обговорювати та які слова підтримки краще не вживати, аби не нашкодити?
-
Через які життєві етапи проходять колишні військові — від початку служби до повернення до цивільного життя. Як можна інтерпретувати їхню поведінку, емоційні стани тощо.
-
Як травми та ушкодження впливають на поведінку ветеранів у цивільному житті. Наприклад, наслідки довготривалого стресу чи черепно-мозкової травми.
-
Психологічні аспекти в реінтеграції ветеранів до цивільного життя.
-
Міфи та стереотипи щодо захисників. Зокрема, донести, що не всі вони мають ПТСР, є агресивними, беземоційними, беземпатійними тощо.
-
Потрібно наголосити, що ветерани та ветеранки — це насамперед люди, військовий досвід яких хоч і досить вагома, але лише частина життя, яка, можливо, потребуватиме певних специфічних умов роботи.